Search
Close this search box.

Ką spalį svarbu žinoti žvejams mėgėjams

Aplinkosaugininkai nuolat primena: šiuo metu vyksta lašišinių žuvų nerštas, todėl daugelyje lašišinių upių ir upelių draudžiama bet kokia žvejyba, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti upėtakiniuose upeliuose, tokiuose kaip Merkys, Šyša, Graužupis, Grūda, Ūla, Musė, Lakaja, Šešuvis, Babrungas ir kituose upeliuose, nurodytuose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 priede.

Nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. draudžiama žvejoti lašišų ir šlakių nerštui svarbiose upėse, nurodytose šių taisyklių 4 priede: Neryje, Vilnioje, Šventojoje, Dubysoje, Minijoje ir kitose upėse (visą sąrašą rasite čia). Šiuose prieduose nurodytose upėse ir upeliuose draudžiama ir visų rūšių vėžių žvejyba.

Vis dėlto upių atkarpose, kuriose nėra lašišų ir šlakių nerštaviečių, įsigijus žvejo mėgėjo bilietą ar turint nemokamą žvejybos teisę, žvejoti galima ir šiuo metu laikantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų.

Neryje leidžiama žvejoti nuo žiočių iki kelio E262 tilto, esančio aukščiau Jonavos, taip pat nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto Vilniuje ir nuo geležinkelio Vilnius–Ignalina tilto, esančio aukščiau Žeimenos žiočių, iki Buivydžių pėsčiųjų tilto. Šventojoje – nuo Dagios žiočių iki Kavarsko užtvankos, Kavarsko tvenkinyje ir aukščiau Anykščių užtvankos.

Iki spalio 15 d. dar galima žvejoti lašišas ir šlakius (juos paleidžiant atgal į vandens telkinį) turint žvejybos kortelę ar nemokamą žvejybos teisę laikantis limituotos žvejybos sąlygų.

Nedraudžiama žvejoti ir Nemune, išskyrus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 6 priede nurodytas atkarpas: Jūros upės žiotyse ir 100 m žemiau palei dešinįjį krantą, 150 m aukščiau Dubysos žiočių iki Meškupio žiočių, nuo Piliakalnio upelio žiočių iki Upesnio žiočių, Nevėžio žiotyse ir 100 m žemiau palei dešinįjį krantą, nuo Kauno žiemos uosto iki Neries žiočių.

Neryje nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto ir Šventojoje nuo Dagios žiočių iki Kavarsko užtvankos (nuo spalio 16 d.) draudžiama žvejoti naudojant dirbtinius masalus ar žuvelę. Kitose išvardytose upių atkarpose galima žvejoti visais nedraudžiamais žvejybos įrankiais ir masalais visas žuvis, išskyrus lašišas, šlakius, sykus ir marguosius upėtakius.

Atkreipiame žvejų mėgėjų dėmesį, kad kai pirmoji draudimo žvejoti diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės. Taigi, nuo spalio 16 d. numatyti žvejybos draudimai įsigalios spalio 18 d.

Nuo spalio 15 d. visuose šalies vandens telkiniuose įsigalioja draudimas gaudyti siauražnyplius vėžius.

TAIP PAT SKAITYKITE