Search
Close this search box.

Aplinkosaugininkai: žvejoti bučiukais ir tinklais griežtai draudžiama: pažeidėjams bauda gali siekti ir 300 eurų

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai primena: žvejoti bučiukais ir tinklais griežtai draudžiama. Už neteisėtą žvejybą pažeidėjams gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, taip pat konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės, tarkim, valtys, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai.

„Informacijos, kad Biržuose Širvėnos ežere žuvys gaudomos draudžiamu būdu – bučiukais ir tinklais – pareigūnai gaudavo ne kartą, tik pagauti įžūlius pažeidėjus nėra lengva. Sužinojus apie tokius atvejus, tenka nuolatos stebėti vietas, kuriose gali būti brakonieriaujama. Taip pat svarbu šiuos asmenis sulaikyti su įkalčiais“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Šią vasarą nuoseklus aplinkosaugininkų darbas vėl davė rezultatų. Pavyzdžiui, neseniai buvo nustatytas asmuo, gaudęs žuvis draudžiamu būdu – bučiukais. Pareigūnai, neteisėtą žvejybą stebėdami nuo kranto, matė, kaip asmuo tikrina pastatytus bučiukus, kaip iš jų traukia sugautas žuvis. Krante sulaikytas asmuo neigė žvejojęs draudžiamu būdu, aiškino, kad žuvis pagavo meškere, o bučiuku gaudo vėžius.

Vis dėlto išsisukti jam nepavyko, nes įrodymai buvo akivaizdūs – aplinkosaugininkai nufilmavo, kaip tikrinami bučiai ir kad „žvejys“ meškerės nė nebuvo išsitraukęs.

Už neteisėtą žvejybą jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, taip pat pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių – bučiukų ir valties – konfiskavimas. Be to, pažeidėjui už tris lynus ir ešerį teks atlyginti 306,30 Eur žalą, padarytą žuvų ištekliams.

Taip pat Širvėnos ežere aplinkosaugininkams pavyko sulaikyti ir du asmenis, žvejojusius draudžiamu būdu – statomuoju tinklu.

Šie pažeidėjai elgėsi itin įžūliai, tinklą tikrino dar net nesutemus, o kaip laimikį pasiėmė ir visiškai mažytę lydeką.

Kadangi asmenys buvo neblaivūs, aplinkosaugininkams teko pasitelkti ir policijos pareigūnus. Už neteisėtą žvejybą gresia atsakomybė nuo 120 iki 300 eurų, teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams ir atsisveikinti su tinklu bei irkline valtimi.

TAIP PAT SKAITYKITE