Search
Close this search box.

Baigėsi akcija „Lydeka 2022“: surengta beveik 800 reidų ir patikrinta beveik 8 tūkst. žvejų

Akcija lydeka 2022

Per tris mėnesius trukusią akciją „Lydeka“ Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai surengė 782 reidus ir patikrino 7991 žvejį. Per šį laikotarpį nustatyti 499 mėgėjų žvejybos pažeidimai ir vienas verslinės žvejybos pažeidimas, iš jų šiurkštūs – 122.  Iš pažeidėjų paimti 491 įrankiai.

Vienas pagrindinių akcijos „Lydeka“ tikslų buvo pažeidimų prevencija ir siekis išsaugoti kuo daugiau reproduktorių, kad lydekų ištekliai nesumažėtų. Tačiau akcijos metu aplinkosaugininkai nustatė ir neteisėtų lydekų žvejybos atvejų, kai lydekos buvo sugautos arba buvo naudojami draudžiami šiuo laikotarpiu naudoti žvejybos įrankiai. Per akcijos laikotarpį padaryta žala aplinkai – 57 857,75 Eur.

Daugiausia nustatytų pažeidimų buvo naudojant tinklus. Taip pat nemažai neteisėtų įrankių buvo aptikta ir asmenų sodybose. Kiek mažiau buvo žvejojama skrituliais, vėliavėlėmis ar masalui naudojant žuveles.

Šiais metais draudimas gaudyti lydekas buvo pailgintas dešimt dienų ir truko nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. Kadangi akcijos metu orai buvo permainingi, tiek pavasario tirpsmas, tiek lydekų nerštas prasidėjo vėliau. Taigi lydekos turėjo pakankamai laiko saugiai išneršti.

Daugiausiai reidų – 141 – atliko AAD Panevėžio valdybos pareigūnai, patikrinę 977 žvejus mėgėjus ir nustatę 39 pažeidimus. Klaipėdos valdybos aplinkosaugininkai patikrino daugiausiai žvejų – net 2399. Jie atliko 124 reidus ir nustatė 116 mėgėjų žvejybos pažeidimų ir 1 verslinės žvejybos pažeidimą. Daugiausiai mėgėjų žvejybos pažeidimų – 138 – buvo nustatyta Utenos valdyboje, iš jų 15 šiurkštūs.

Aplinkosaugininkai primena, kad šiurkštūs pažeidimai – tai pažeidimai, kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, šiurkščiai pažeidžiant verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarką.

TAIP PAT SKAITYKITE