Search
Close this search box.

Du pažeidėjai susimokės ir už neteisėtą žvejybą: baudos gali viršyti ir 1 tūkst. eurų

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą, nustatė du draudžiamu būdu žvejojančius asmenis Girijos ežere Vilniaus r. Pažeidėjams gresia baudos ne tik už neteisėtą žvejybos įrankių naudojimą, bet ir už pareigūnų įžeidinėjimą – baudos gali viršyti 1 tūkst. eurų, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai.

Aplinkosaugininkams nuvykus prie Girijos ežero, buvo sulaikyti du asmenys, žvejojantys vėliavėlėmis ir skrituliais bei masalui naudojantys žuveles. 

Už žvejybą draudžiamu būdu pažeidėjams gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Iš asmenų paimtos 9 vėliavėlės, 3 skrituliai ir 2 ledo grąžtai.

„Sulaikomi pažeidėjai elgėsi įžūliai, vartojo necenzūrinius žodžius, įžeidinėjo pareigūnus, atsisakė pateikti asmens dokumentus ir nurodyti savo tapatybę, todėl jiems taip pat bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai už pareigūnų teisėtų nurodymų ir reikalavimų nevykdymą, už ką gresia baudos nuo 80 iki 780 eurų“, – sako Vilniaus gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnas Tomas Ūsaitis.

Be to, kaip teigia aplinkosaugininkas, vienam iš pažeidėjų dar teks susimokėti nuo 50 iki 300 eurų baudą už aplinkos apsaugos pareigūnų garbės ir orumo pažeminimą. Taip pat šis asmuo praeitų metų gegužės mėnesį buvo aplinkosaugininkų užfiksuotas vaizdo kameromis Musios ežere žuvį gaudantis tinklais, taigi, vienu kartu pareigūnams pavyko išaiškinti ir šį pažeidėją. Už neteisėtą žvejybą tinklais jam gresia nuo 120 iki 300 eurų bauda.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. yra draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu), o nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. įsigalioja draudimas gaudyti lydekas“, – primena T. Ūsaitis.

TAIP PAT SKAITYKITE