Search
Close this search box.

„Poilsiauk atsakingai“: Panevėžio aplinkosaugininkus vėl nudžiugino rezultatas

poilsiauk atsakingai akcija

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo akcijos „Poilsiauk atsakingai“ reidą Lėvens upės 6 km atkarpoje. Patikrinti 5 žvejai, taip pat vykdyta laužų kūrenimo ir automobilių kontrolė pakrančių apsaugos juostose. Per reidą pažeidimų nenustatyta.

„Rezultatai džiuginantys, patikrinus žvejojančius asmenis nebuvo nustatyta pažeidimų, visi laisvalaikį gamtoje leidę asmenys buvo draugiški gamtai “, – reido rezultatus apibendrino Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Neringa Gvergždienė.

Pasak aplinkosaugininkės, leidžiant laiką gamtoje, pravartu atsiminti kelias pagrindines taisykles:

  • Nestatykite automobilių arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto.
  • Nekurkite laužų ir nenaudokite atviros ugnies (išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes).
  • Nemėtykite neužgesintų degtukų, nuorūkų ir kitų daiktų, galinčių sukelti gaisrą.
  • Nešiukšlinkite.

„Jei leisdami laiką gamtoje sudvejojote palikti ar pakelti rastą šiukšlę – pakelkite, taip gyvensime gražesnėje ir švaresnėje aplinkoje. Patikėkite, geri pavyzdžiai užkrečia“, – sakė aplinkosaugininkė.

AAD ragina piliečius elgtis atsakingai ir primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

TAIP PAT SKAITYKITE