Search
Close this search box.

Šalies ežeruose įkurdinti 35 tūkstančiai lynų

Šią savaitę baigti Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje, Simne, dirbtinai išveistų ir išaugintų lynų įveisimo į šalies vandens telkinius darbai.

Vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2021 metų planą, tarnybos žuvivaisininkai ir Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai į šalies ežerus išleido 34 850 vnt. dvivasarių žuvų. Vidutinis įveistų lynų svoris – 12 g.

Dvivasariais lynais praturtinti Ignalinos, Alytaus, Varėnos, Vilkaviškio ir Lazdijų rajonų ežerai. Didelė dalis Dzūkijoje paaugintų žuvų atiteko Žemaitijos regionui. Lynai išleisti į Skuodo, Plungės ir Klaipėdos rajonuose telkšančius ežerus. Vien į Kalotės (Klaipėdos raj.) ir Kapstato (Klaipėdos raj.) ežerus įveisti 2 700 vnt. lynų.

Daugiausiai lynų išleista į Nedzingio (Varėnos raj.) ežerą – 9 000 vnt., 5 600 vnt. – į Paežerių (Vilkaviškio raj.) ir 3 900 vnt. – į Metelio (Lazdijų r.) ežerus.

Lynas – karpžuvių būrio žuvis, priklausanti karpinių šeimai. Ilgis – iki 60 cm, svoris – iki 7 kg. Kūnas kresnas, labai gleivėtas. Uodegos stiebelis trumpas. Nugara juodai žalsva, šonai žalsvai auksinės spalvos, papilvė pilkšva arba gelsva. Akys mažos, raudonos. Žiotys mažos, galinės, jų kampuose yra po trumpą ūselį. Žvynai pailgi, ploni, giliai įaugę į odą. Pelekai apvaliais pakraščiais, tamsūs. Ši žuvis paplitusi Lietuvos ežeruose ir upėse. Lynai – mėgstamas mėgėjiškos žūklės bei svarbus verslinės žvejybos objektas.

Praėjusiais metais, vadovaujantis Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2020 metų planu, į Lietuvos ežerus buvo išleista  20 tūkst. vnt. dvivasarių ir 5 tūkst. vnt. trivasarių lynų.

TAIP PAT SKAITYKITE