Search
Close this search box.

Sinkevičius apie verslinės žvejybos Kuršių mariose uždraudimą: nuskriausdami savo žvejus rezultato galime ir nepasiekti

Verslinės žūklės draudimas Kuršių mariose gali pabloginti verslinės žūklės atstovų Lietuvoje padėtį, sako eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. 

„Kai kalbame apie kažkokį draudimą reikia klausti, kas juo būtų pasiekta. Šiuo atveju reiki kelti klausimą, ar verslinė žūklė yra, tarkime, menkių nykimo priežastis? Galbūt tai yra viena iš priežasčių, bet reikia suprasti, kad marias mes dalinamės su kita valstybe, kuri tos žvejybos neuždraus“, – žurnalistams sakė Lietuvoje viešintis už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

Jo teigimu, dėl verslinės žūklės draudimo Kuršių mariose gali nukentėti Lietuvos žvejai, tačiau žuvų išteklių mariose nebūtinai padaugės.

„Ar nebus taip, kad nuskriausdami savo žvejus rezultato nepasieksime. Todėl labai svarbu, kad tos priemonės būtų orientuotos į rezultatą“, – sakė V. Sinkevičius.

Jo teigimu, šiuo metu Europos Sąjungoje galiojančios žuvininkystės taisyklės yra pakankamai griežtos, todėl svarbu, kad jų įgyvendinimas būtų tinkamas.

„To kartais trūksta, dėl to ir kyla konfliktai tarp žvejų mėgėjų ir verslinės žūklės atstovų“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

LRT.lt primena, kad Seime svarstoma uždrausti verslinę žvejybą vidaus vandenyse. Jomis būtų leidžiama tik specializuota stintų ir nėgių žvejyba. Kitas žuvis įmonės galėtų žvejoti tik jūroje, polderiuose ir privačiuose vandens telkiniuose.

Verslinės žvejybos atstovai įspėja, kad uždraudus žvejybą Kuršių mariose, neliktų vietinės žuvies, gali kilti jos kainos. Kai kurie verslinės žuvininkystės atstovai akcentuoja pastaruoju metu sparčiai intensyvėjančią mėgėjišką žvejybą.

TAIP PAT SKAITYKITE