Search
Close this search box.

Žvejyba Neries upėje pažeidėjui gali kainuoti 780 eurų

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams vykdant kontrolę, sulaikytas asmuo neteisėtai žvejojęs Neries upėje. Pažeidėjas inspektoriams pateikė klaidingą tapatybės informaciją. Už tai jam gresia bauda iki 780 eurų, praneša Aplinkos pasaugos departamentas.

Aplinkosaugininkai Vilniaus rajone, Buivydžiuose, Neries upėje, pagavo asmenį, žvejojusį neturint leidimo žvejoti minėtame vandens telkinyje.

Vilniaus Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams paprašius pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, asmuo pateikė vairuotojo pažymėjimą priklausantį kitam asmeniui.

„Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams vykdant reidus tenka susidurti su situacijomis, kurių metu asmenys kliudo arba bando sukliudyti vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Dažnu atveju asmenys išsisukinėja, stabdomi – nestoja ir pan. Šiuo atveju susidūrėme su asmeniu, kuris galimai siekdamas išvengti atsakomybės pateikė kito asmens vairuotojo pažymėjimą. Dėl tokių situacijų pareigūnai turi vykdyti papildomus tyrimus, kad išsiaiškinti tikrą pažeidėją. Tiesa, visiems žmonėms norėtume priminti, kad pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymas gali užtraukti nemalonumų, už kuriuos gali tekti ir susimokėti“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Raimonda Trukanavičiūtė.

Inspektoriai ėmėsi tyrimo ir pažeidėjas buvo išaiškintas, jam surašyti protokolai už kliudymą įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, bei jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų nevykdymą. Taip pat surašytas protokolas už neteisėtą žvejybą be leidimo.

Pažeidėjas perduotas Lietuvos policijai ir jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą – kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų, sprendimų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 780 eurų. Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 390 iki 1950 eurų.

O pagal Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo 54 str. 2 d. – fiziniai ir juridiniai asmenys privalo sudaryti visas sąlygas, būtinas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei vykdyti ir paklusti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų teisėtiems reikalavimams.

TAIP PAT SKAITYKITE