Search
Close this search box.

Gyvenimo žuvis kėdainiečiui užkibo netikėtai: ištraukė 18 kg svorio ir metro ilgio plačiakaktį

Kiekvienas žvejys savo gyvenime pagauna tokią žuvį, kurią vadina savo gyvenimo žuvimi. Kraštietis žvejys Justinas Paulauskas lapkričio mėnesį Kėdainių rajono vandenyse sugavo gyvenimo trofėjų – net 18 kilogramų svėrusį plačiakaktį. Beje, žvejys tikrai turi kuo didžiuotis, mat jo trofėjų sąraše tikrai ne viena galiūnė.

Pagavo atsitiktinai

Milžinišką žuvį Justinas pagavo visai atsitiktinai dar pirmosiomis lapkričio mėnesio dienomis Kėdainių rajono Mantviliškio tvenkinyje.

Žuvis svėrė daugiau nei 18 kilogramų, jos ilgis – 1 metras. Su žuvimi žvejui teko gerai pakovoti.

„Aš tą plačiakaktį pagavau visai atsitiktinai. Plaukioju su valtimi, velkiauju, kimba lydekos, kartais sterkas ar koks ešerys.

O šį dičkį ištraukiau už uodegos peleko. Užtrukau apie 30 minučių. Kova buvo tikrai nelengva. Ištraukęs atsidusau, pasidariau nuotraukytę ir, žinoma, žuvį paleidau atgal į vandenį, visą procesą filmavau. Nelabai kokybiškas tas vaizdas, bet man tai prisiminimas visam gyvenimui“, – pasakojo žvejys.

Laikosi taisyklių

Justinas žvejoja nuo pat mažens, žvejyba jam yra laisvalaikio praleidimo būdas ir poilsis.

Tiesa, jis laikosi nustatytų žvejybos taisyklių ir netgi papildomai turi savas, susikurtas nerašytas taisykles, kurių lakytis yra tiesiog garbės reikalas.

„Žinoma, kad ši didžiulė žuvis buvo paleista, nes pagauta neleistinu būdu. Esu sau nusistatęs taisyklę, kad jei žvejodamas valtyje pagaunu žuvį, sveriančią daugiau kaip 4 kilogramus, paleidžiu atgal į vandenį, išskyrus sterkus“, – paaiškino žvejys.

Gyvenimo laimikis

Justinas pasakojo, kad ši žuvis yra jo gyvenimo laimikis, nors, tiesą sakant, vyras ir anksčiau yra pagavęs ne vieną „krokodilą“.

Vyriškis paslapčių neturi – jis žvejojo Kėdainių rajono Mantviliškio užtvankoje. „Iš tiesų pirmą kartą tokio dydžio žuvį pavyko ištraukti. O šiaip lydekų pasitaiko ir 5 kilogramų svorio, ir didesnių.

Visada žvejoju nepažeisdamas nustatytų aplinkosaugos taisyklių, todėl nemėgstu, kai jas pažeidinėja kiti asmenys, vadinantys save žvejais.

Aš žvejoju nuo pat vaikystės, todėl žvejyba yra šventas reikalas, o pirma meškerė buvo lazdyno šaka, su kuria gaudžiau karosiukus fermos prūdelyje“, – prisiminė kėdainietis žvejys Justinas.

TAIP PAT SKAITYKITE