Search
Close this search box.

Jonaviškio prekyba tinklais baigėsi: konfiskuota daugiau nei 100 tinklų

tinklų prekyba

Pagal rinktą informaciją Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos ir Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai trečiadienį Jonavoje sulaikė asmenį, prekiavusį tinklais internetu. Aplinkosaugininkai iš asmens konfiskavo daugiau nei 100 tinklų.

„Asmenį susekėme stebėdami skelbimus internete. Pažeidėjas buvo sulaikytas, kai atnešė siuntas su tinklais į Lietuvos paštą. Sulaikymo metu asmuo elgėsi agresyviai, plūdo pareigūnus ir nevykdė teisėtų reikalavimų. Todėl pažeidėjui bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia bauda iki 780 eurų“, – sako Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad asmuo siuntė tinklus į skirtingus Lietuvos miestus ir už siuntas ketino gauti įvairias pinigų sumas.

Taip pat buvo atliktas patikrinimas asmens namuose. Rasti net 85 statomieji ir 6 mėtomieji tinklai. Visi tinklai buvo paruošti parduoti.

„Tokie tinklai yra ne mėgėjų žvejybos įrankiai ir Lietuvoje neturint leidimo draudžiama jų prekyba, laikymas ar naudojimas žvejyboje, nes taip daroma didelė žala gamtai“, – teigia M. Salys.

Asmeniui už prekybą tinklais surašyti net 8 administracinio nusižengimo protokolai. Už kiekvieną surašytą protokolą gresia bauda iki 1800 eurų. Pažeidėjui už tinklų laikymą teks sumokėti iki 200 eurų baudą, taip pat paimti tinklai.

„Asmuo už šitą veiką prieš mėnesį jau buvo baustas, susimokėjęs baudą, bet savo prekybą tęsė, todėl turės atsakyti įstatymų nustatyta tvarka“, – pažymi aplinkosaugininkas.

TAIP PAT SKAITYKITE