Search
Close this search box.

Neringos meras kreipėsi į Seimą dėl ketinimo drausti verslinę žvejybą Kuršių mariose

Neringos meras Darius Jasaitis teigia esąs sunerimęs pasklidus informacijai apie Seime užregistruotas Žuvininkystės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose ir visuose šalies vidaus vandenyse. Dėl to jis dar kartą raštu kreipėsi į Seimo pirmininkę, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkę ir visus Seimo narius.

D. Jasaitis teigia, kad „jaučia didelę atsakomybę už šio krašto žmones, vertybes, kultūrinį palikimą ir identitetą, ir, prašydamas objektyviai įvertinti esamą situaciją, dar kartą atidžiai išnagrinėti priežastis, kodėl šis sprendimas priimamas, kodėl jis negalėtų būti kitoks, ir be abejo, būsimas jo pasekmes unikalios pamario vietovės „veidui“ bei Lietuvos kultūros bei istorijos puoselėjimui“, rašoma savivaldybės pranešime.

Nors pastaruoju metu verslaujančių žvejų skaičius Neringoje yra ženkliai sumažėjęs, iki šiol šis amatas vis dar gyvas ir perduodamas iš kartos į kartą, teigiama pranešime. Neringos meras pabrėžė būtent amato sąvoką, nes daugeliui vietinių gyventojų „tai yra amatas ir tęsiamos tėvelių bei protėvių tradicijos, o ne tik pelną nešantis verslas“. 

Mero rašte teigiama, kad kalbant apie verslą, kaip vietinių gyventojų pragyvenimo šaltinį, jo nereiktų lygiuoti su pramonine žvejyba ir pramoniniu žuvininkystės verslu. Anot mero, kalbama apie minimalius kiekius, skirtus poilsiautojų ir vietinių žmonių poreikiams. 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė sako, kad rengiamasi įregistruoti įstatymo pataisas, kurios numatytų, kad verslinė žvejyba su tam tikromis išimtimis iš Kuršių marių pasitrauktų iki 2024 metų lapkričio pabaigos, iš vidaus vandenų – iki 2022 metų vasaros.

„Mūsų įstatymo projektas kalba apie tai, kad iki 2024 metų lapkričio pabaigos matytume, jog verslinė žvejyba iš Kuršių marių su tam tikromis išimtimis turėtų pasitraukti. Iš vidaus vandenų, t. y., ežerų ir upių, verslinė žvejyba turėtų pasitraukti iki 2022 metų vasaros. Mes paliekame tik specializuotą žvejybą ežeruose – tradicinių švenčių metu nuo ledo, traukiant „bobą“. Tai yra visiškas senovinis metodas, susijęs su paveldu“, – Eltai sakė A. Gedvilienė.

„Kalbant apie Kuršių marias – planuojame palikti specializuotą stintų žvejybą nuo ledo stintiniais tinklaičiais ir gaudyklėmis. Visa kita žvejyba nuo 2024 metų pabaigos Kuršių mariose nebus galima“, – sakė A. Gedvilienė.

TAIP PAT SKAITYKITE