Search
Close this search box.

Žvejus atviliojo kuojos: vieta, kur geriausiai kimba, žinoma nuo seno

Kuoja

Vilniečiai tarp Šilo ir Žirmūnų tiltų dešinėje upės pusėje net žvarbiomis dienomis stebi neįprastą vaizdą: būrius vyrų su meškerėmis. Juos vilioja kuojos.

Kodėl tiek žvejų susibūrė vienoje vietoje, paaiškino žvejys Marijanas: pasirodo, žvejoti šiuo metu leidžiama tik aukščiau Neries ir Vilnios santakos. Kiti žūklės entuziastai pridūrė: tarp Šilo ir Žirmūnų tiltų nuo seno tokiu metu yra kuojų susibūrimo vieta.

Kad tai tiesa, įrodė Vladimiro laimikis: jo maišelyje jau spurdėjo apie pustrečio kilogramo kuojų. Tiek jų vyras prigaudė maždaug per tris valandas. „Visos žuvys legalios“, – praverdamas maišelį ir rodydamas į kuojas šypsojosi vilnietis. Jo žodžiais, tokiomis meškerėmis pagauti dešimt kilogramų sveriančios lašišos, kurias dabar draudžiama žvejoti, net neįmanoma.

Aleksandras gyvena netoli Neries, Žvėryne. Bet toje vietoje gaudyti žuvų negali, tad dėl kuojų atvažiuoja į Žirmūnus.

„Ne kiekvieną dieną, bet vis užsuku. O ką veikti namuose? Iš nuobodulio gali numirti“, – tikino vyras. Nors ketvirtadienis buvo žvarbus, jis šalčio nebijąs. Marijanas dideliu pagautų žuvų skaičiumi prisipažino negalįs pasigirti. Atėjo prie upės su bičiuliais paplepėti, grynu oru pakvėpuoti. Be to, kuojų prisigaudęs anksčiau. Kuojas jis labiausiai mėgsta ne keptas, o džiovintas. Išmirko sūryme, nuplauna, o paskui džiovina ant radiatoriaus. „Saulė dabar retai pasirodo, bet žuvys kambaryje puikiausiai išdžiūsta“, – aiškino prisiekęs žvejys.

O Aleksandrui labai pikta dėl to, kad prie Kauno neršti plaukiančias lašišas kai kas įsigudrina gaudyti tinklais. „Mus įtarinėja, tikrina, o ten tonomis vertingas žuvis traukia“, – širdo jis.

TAIP PAT SKAITYKITE