Search
Close this search box.

Planuojama drausti skritulius, keičiamos lašišų, šlakių ir ungurių žvejybos taisykles

žvejyba skrituliais

Aplinkos ministerija parengė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir limituotos žvejybos tvarkos aprašopakeitimus ir iki rugpjūčio 23 d. laukia jiems pastabų bei pasiūlymų. Siūlomuose pakeitimuose numatoma drausti naudoti žvejybai skritulius, keičiamas draudimo žvejoti lašišas ir šlakius terminas, tikslinami upių ruožai, kuriuose galioja lašišų ir šlakių žvejybos ribojimai, siūloma įteisinti principą, kad visas rudens sezono metu sugautas lašišas ir šlakius bus privalu paleisti, nustatomi ungurių žvejybos ribojimai Kuršių mariose. 

„Šiuo metu keičiame taisykles žvejams mėgėjams, artimiausiuose planuose – verslinės žvejybos pokyčiai. Seimo rudens sesijoje bus svarstomi reikšmingi verslinės žvejybos ribojimai Kuršių mariose. Dėl verslinės žūklės draudimo ežeruose ir upėse politinis sprendimas ministerijoje jau priimtas, dabar nagrinėjame būdus, kaip kuo greičiau tai įgyvendinti“, – teigia ministras Simonas Gentvilas.

Siūloma drausti plūduriuojančius, nepritvirtintus prie meškerykočio mėgėjų žvejybos įrankius – skritulius, išskyrus nuo ledo. Skrituliai dažniausiai naudojami žvejojant plėšriąsias žuvis ir neretai paliekami be priežiūros. Šių žvejybos įrankių naudojimas sunkiai kontroliuojamas, o piktnaudžiavimas jais daro neigiamą įtaką plėšriųjų žuvų išteklių būklei. 

Taip pat tikslinamos lašišų ir šlakių žvejybos taisyklės. Paprastinant procesus suvienodinamos žvejybos draudimų datos. Numatoma, kad lašišų ir šlakių žvejybos draudimas tęsis iki gruodžio 31 d., kaip jau šiuo metu galiojantis terminas margųjų upėtakių žvejybai. Iki šios datos nebus išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, galios draudimas žvejoti lašišų ir šlakių migracijai bei nerštui svarbiausiose upių ruožuose. Šiuo metu lašišų ir šlakių žvejyba dalyje upių ruožų draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d.

Atsižvelgiant į naujus duomenis apie lašišų ir šlakių paplitimą tikslinami kai kurių upių ruožai, kuriuose galioja žvejybos ribojimai, pvz. Vilnios upėje reikalavimą žvejoti natūralios kilmės masalais ir naudojant ne daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką, planuojama taikyti ne iki Rokantiškių užtvankos, kaip yra dabar, bet dar didesnėje upės dalyje – iki Kenos žiočių. Šioje Vilnios dalyje taip pat būtų privaloma paleisti visas sugautas lašišines žuvis. Žvejybą Vilnios upėje nuo žiočių iki Kenos žiočių ir Žeimenos upėje nuo žiočių iki Lakajos žiočių numatoma drausti nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Siekiant apsaugoti atplaukusias neršti lašišas ir šlakius, numatoma, kad rudens sezono metu (nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.) sugavus šias žuvis, jas visas reikės paleisti.

Projekte įgyvendinama ir ES reglamente numatyta priemonė, skirta prastėjančiai ungurių išteklių būklei pagerinti: nustatomas tris mėnesius, nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. truksiantis draudimas žvejoti ungurius Kuršių mariose. Tokį pat draudimą numatoma taikyti ir verslinei žvejybai. 

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 23 d. el. paštu: zvejupagalba@am.lt

TAIP PAT SKAITYKITE