Search
Close this search box.

Poilsiauk atsakingai“: Zarasų rajone patikrinta 12 plaukiojimo priemonių ir 21 žvejys

žvejyba

Aplinkos apsaugos departamento Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai kartu su Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardos pasieniečiais vykdė akcijos „Poilsiauk atsakingai“ reidą Drūkšių ežere, Zarasų rajone. Buvo patikrinta 12 plaukiojimo priemonių ir 21 žvejys, pažeidimų nenustatyta.

„Per akciją tikrinome asmenis, plaukiojančius motorinėmis transporto priemonėmis, ir žvejus mėgėjus. Džiugina tai, kad visi laikėsi ir mėgėjų žvejybos taisyklių, ir aplinkosaugos sąlygų plaukiojant vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimų“, – sako Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Jurgita Petkevičiūtė.

Aplinkosaugininkai primena, kad, vadovaujantis aprašu, kur ir kada galima plaukioti, priklauso nuo savaeigės priemonės variklio galingumo.

Jei bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW), plaukioti galima visą plaukiojimo sezoną didesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose.

Nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos – didesniuose kaip 10 ha vandens telkiniuose. Kai bendras variklių galingumas 11 AG (9 kW)–20 AG (15 kW), plaukioti galima per visą plaukiojimo sezoną ne mažesniuose kaip 500 ha vandens telkiniuose. Taip pat nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos – ne mažesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose.

Tuo metu saugomose teritorijose plaukiojimo priemonėms su vidaus degimo varikliais galioja dar griežtesni reikalavimai, todėl, rengiantis pabūti gamtoje, pravartu dar kartą žvilgtelėti į Aplinkosaugos sąlygų plaukiojant vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimus ir Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašą.

TAIP PAT SKAITYKITE