Search
Close this search box.

Žeberklu ir elektra lašišas gaudęs asmuo sumokės per 5000 eurų, gresia ir laisvės atėmimas

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Klaipėdos apskrities VPK VTT Prevencijos skyriaus pareigūnais per reidą Klaipėdos rajone nustatė asmenį, žvejojusį elektros prietaisu ir žeberklu, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai. 

Brakonierius turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 4850 eurų, taip pat jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Patikrinti šį asmenį buvo nuspręsta gavus informacijos apie neteisėtą žvejybą draudžiamais įrankiais. Kadangi aplinkosaugininkams prireikus padeda ir kitos institucijos, pasitelkėme Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnus. Tokios situacijos – pats geriausias įrodymas, kad atsakingų žmonių ir kolegų pareigūnų pagalba saugant aplinką yra nepamainoma“, – sakė Klaipėdos GGAI vyr. specialistas Mindaugas Salys.

Asmuo buvo nudūręs 5 lašišas, ūkinėje jo namų patalpoje rasti 4 žeberklai. 

Už žvejybą žeberklu gresia bauda iki 300 eurų, apskaičiuota žala žuvų ištekliams – 4850 eurų.

Už neteisėtą žvejybą elektros prietaisu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 272 str. 1 d. Už tai gresia bauda arba su laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

TAIP PAT SKAITYKITE