Search
Close this search box.

Žvejyba rudenį: ką reikia žinoti žvejams mėgėjams?

žvejyba rudienį

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad šiuo metu vyksta lašišinių žuvų nerštas, todėl daugelyje lašišinių upių ir upeliuose, kuriuose gyvena margieji upėtakiai, draudžiama bet kokia žvejyba, įskaitant ir invazinių vėžių gaudymą.

Vis dėlto, žvejų mėgėjų traukiančių prie vandens telkinių netrūksta, dėl šios priežasties aplinkosaugininkai dalijasi patarimais, ką reikėtų žinoti žvejams mėgėjams žvejojantiems rudenį.

Aplinkosaugininkai primena, kad iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti upėtakiniuose upeliuose, nurodytuose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 priede, o iki gruodžio 25 d. – lašišų ir šlakių nerštui svarbiose upėse, nurodytose šių taisyklių 4 priede. „Atkreipiame dėmesį, šiuo metu šalyje vykdoma sustiprinta žvejybos kontrolė. Taip pat primename, kad šalyje galioja draudimas lašišų ir šlakių žvejybai. Mums aplinkosaugininkams, labai svarbu apsaugoti lašišų ir šlakių neršto ir migracijos vietas nuo brakonierių“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas. Aplinkosaugininkas priminė, kad yra upių atkarpų, kuriose nėra lašišų ir šlakių nerštaviečių, tokiose upėse žvejoti galima ir šiuo metu, įsigijus žvejo mėgėjo bilietą.

„Neryje leidžiama žvejoti nuo žiočių iki kelio E262 tilto, kuris yra aukščiau Jonavos, taip pat nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto Vilniuje ir nuo geležinkelio Vilnius–Ignalina tilto, kuris yra aukščiau Žeimenos žiočių, iki Buivydžių pėsčiųjų tilto, Šventojoje: nuo Dagios žiočių iki Kavarsko užtvankos, Kavarsko tvenkinyje ir aukščiau Anykščių užtvankos“, – vietas vardijo S.Mikėnas. Pasak aplinkosaugininko, nedraudžiama žvejoti ir Nemune, išskyrus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 6 priede nurodytas atkarpas, kuriose mėgėjų žvejyba uždrausta nuo liepos 1 d. iki gruodžio 1 d.: Jūros upės žiotyse ir 100 m žemiau palei dešinįjį krantą, 150 m aukščiau Dubysos žiočių iki Meškupio žiočių, nuo Piliakalnio upelio žiočių iki Upesnio žiočių, Nevėžio žiotyse ir 100 m žemiau palei dešinįjį krantą, nuo Kauno žiemos uosto iki Neries žiočių. Neryje nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto ir Šventojoje nuo Dagios žiočių iki Kavarsko užtvankos draudžiama žvejoti naudojant dirbtinius masalus ar žuvelę. Kitose išvardintose upių atkarpose galima žvejoti visais nedraudžiamais žvejybos įrankiais ir masalais visas žuvis, išskyrus lašišas, šlakius, marguosius upėtakius ir šamus.

TAIP PAT SKAITYKITE