Search
Close this search box.

Akcija „Lydeka“: po 24 valandų pasalos sulaikyti du pažeidėjai, gaudę žuvis neteisėtais būdais

brakonieiriai

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami akcijos „Lydeka“ reidą Pakruojo r., Laičių II tvenkinyje nustatė 4 šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. Tarp šių pažeidimų ir per pasalą išaiškinti du pažeidėjai, gaudę žuvis tinklu ir 4 skrituliais. 

Per reidą patikrinus du žvejus aplinkosaugininkams kilo įtarimas dėl neteisėtos žvejybos.

„Bendraudami su žvejais pastebėjome vandenyje 4 skritulius. Paklausus žvejų ar tai jų žvejybos įrankiai, sulaukėme atsakymo, kad juos greičiausiai paliko prieš tai žvejoję asmenys. Be to, praėję vandens telkinio pakrantę įlankoje pastebėjome pastatytą žvejybinį tinklą. Tad norėdami įsitikinti, kaip buvo iš tiesų nusprendėme surengti pasalą ir išsiaiškinti kam priklauso 4 skirtuliai ir tinklas“, – sakė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis.

Aplinkosaugininkams išbuvus pasaloje visą naktį, pirmadienio ankstyvų rytą minėti asmenys, išplaukė žvejoti su valtimi, paėmė du pastatytus skritulius ir perkėlė juos į kitą kranto pusę.

Įdienojus asmenys į kratą grįžo jau susirinkę visus pastatytus skritulius, vieną žvejybinį tinklą ir neteisėtai sugautą laimikį.

Bandantys sprukti asmenys buvo sustabdyti aplinkosaugos pareigūnų ir patikrinus automobilį rastas pažeidėjų laimikis – 3 lydekos, 1 lynas, 12 karšių ir 5,4 kg raudžių.

„Sulaikyti asmenys prisipažino, kad žvejojo su neteisėtu žvejybiniu tinklu, 4 skrituliais ir viena palaidine. Už neteisėtai pagautas žuvis pažeidėjai privalės atlyginti žalą žuvų ištekliams, siekiančią daugiau nei 2 tūkst. eurų ir jiems gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų“, – teigė G. Cinkutis.

Iš pažeidėjų paimta guminė valtis, tinklas, 4 skrituliai, palaidinė ir žuvys.

Taip pat reido metu nustatyti dar du šiurkštūs žvejybos taisyklių pažeidimai, kai žvejai gaudė žuvis draudžiamoje vietoje, t. y. arčiau kaip 100 m žemiau tvenkinio vandens nuleistuvo (užtvankos). Už tai pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų ir  bus konfiskuoti žvejybos įrankiai.

Aplinkosaugininkai primena, kad vis dar galioja lydekų gaudymo draudimas ir pastebėjus žvejybos taisyklių pažeidimus prašom kreiptis telefonu 112.

TAIP PAT SKAITYKITE