Search
Close this search box.

Įsigalioja draudimas gaudyti vėgėles

Lietuvoje trečiadienį įsigalioja pusantro mėnesio truksiantis draudimas gaudyti vėgėles, skelbia Aplinkos apsaugos departamentas.

Draudimas visuose vandens telkiniuose kasmet nuo gruodžio 15 iki sausio 31 dienos įvedamas siekiant apsaugoti šių žuvų išteklius.

Taip pat šiuo metu draudžiama žvejoti tamsiuoju paros metu pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo žiočių iki Babtų tilto.

Pasak aplinkosaugininkų, draudimas gaudyti vėgėles – pasiteisina.

„Ankstesniais metais daug pažeidimų fiksuodavome nakties metu, nemažai brakonierių sučiupdavome šių žuvų nerštavietėse. O jau keletą metų galiojant draudimui žvejoti tamsiu paros metu, matome, kad šie draudimai pasiteisina ir duoda gerus rezultatus“, – teigė Šilutės aplinkosaugininkė Laimutė Bulcienė.

„Prisiminkite galiojančius draudimus ir į žvejybą ruoškitės atsakingai“, – įspėjo ji.

Anot jos, kiekvienas draudimas prisideda prie įvairių žuvų rūšių saugojimo.

Aplinkosaugininkai žada tikrinti, kaip jų laikomasi. 

„Primename, kad už bet kokiu būdu iki sausio 31 dienos sugautas vėgėlės bus baudžiama iki 300 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai, valtys ir kitos žvejybos priemonės. Be to, pažeidėjas turės atlyginti gamtai padarytą žalą – sumokėti po 240 eurų už kiekvieną sugautą vėgėlę“, – kalbėjo L. Bulcienė.

Vėgėlės – gėluose vandenyse gyvenanti vienintelė menkių šeimos žuvis. Ji yra naktinis grobuonis, dienos metu įprastai lindi po akmenimis, tūno dugne ar pasislėpusios tarp augalų, medžių šaknų. Dėl to įprastai žvejojamos naktį.

Lietuvoje vėgėlės aptinkamos Kuršių mariose, taip pat daugelyje ežerų bei upių.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie galimus pažeidimus galima pranešti telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

TAIP PAT SKAITYKITE