Search
Close this search box.

Klaipėdos aplinkosaugininkams Joninės buvo darbingos: nustatytas tinklininkas, konfiskuoti 8 tinklai

tinklai žuvims

Penktadienį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, nustatė asmenį, ne tik prekiavusį statomaisiais tinklais, bet ir gaudžiusį jais žuvį. 

„Mes, aplinkosaugininkai, nuolat atliekame patikrinimus turgavietėse, žvejybos reikmenų parduotuvėse dėl neteisėtos žvejybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais. Todėl gavus informacijos apie prekybą tinklais, reaguojame nedelsdami ir atliekame patikrinimus“, – sakė Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Aplinkosaugininkams atlikus patikrinimą, nustatyta, kad asmuo, Klaipėdoje prekiavo statomais tinklais, neturėdamas nustatytos formos leidimo. Už šį pažeidimą jam gali tekti susimokėti iki 1200 eurų, taip pat paimti 5 tinklai.

Per patikrinimą paaiškėjo ir tai, kad pažeidėjas naktį, Klaipėdos rajone, gaudė žuvį statomuoju tinklu, kuriuo pagavo lyną. Už žvejybą tinklu jam gresia iki 300 eurų bauda ir teks sumokėti žuvų ištekliams padarytą žalą – 100 eurų.

Be to, aplinkosaugininkai atliko patikrinimą asmens sodo namelyje, Klaipėdos rajone, kuriame rasti du statomieji tinklai, už juos asmeniui teks sumokėti iki 200 eurų baudą, šie tinklai taip pat bus konfiskuoti. 

„Pažeidėjui surašyti trys administracinio nusižengimo protokolai, jam gresia beveik 2 tūkst. eurų bauda ir konfiskuoti 8 tinklai. Taip pat prisidės ir aplinkai padaryta žala – 100 eurų, už vieną tinklu sugautą lyną“, – pažymėjo M. Salys.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

TAIP PAT SKAITYKITE