Search
Close this search box.

Naujas „Shimano” sprendimas – klaida ar revoliucija?

Japonijos kompanija „Shimano” jau ilgus metus neužleidžia lyderės pozicijų meškeriojimo ričių rinkoje, o jos gaminiuose vis įdiegiamos naujos technologijos būna staigiai nukopijuojamos ir kitų gamintojų. Tačiau dabar „Shimano” vienoje naujoje ritėje panaudojo sprendimą, dėl kurio žvejai niekaip negali sutarti.

„Stradic” – tai vienas populiariausių „Shimano” ričių modelių, visame pasaulyje liaupsinamas lengvais ir vidutiniais masalais gaudančių spiningautojų, nes sugeba suderinti lengvumą ir pakankamą galią. Visgi nemažai šių žvejų dabar teigia, kad į atnaujintą „Stradic” modelį jie nežiūrės nė iš tolo. Kas gi sukėlė tokį meškeriotojų pasipiktinimą? Ogi tai, kad „Shimano” šią ritę pagamino be atgalinės eigos stabdžio, t.y ritės rankenėlę galima sukti tik į priekį. Galinėje korpuso dalyje, kur įprastai ritėse būna atbulinės eigos stabdžio jungiklis, nėra nieko, o norint atlaisvinti valo reikia atlenkti lankelį arba atlaisvinti priekinį stabdį, kad būgnelis lengvai prasisuktų. Ritės be atgalinio eigos stabdžio sulaukę „Stradic” gerbėjai sako, kad jaučiasi nuvilti ir apgauti. Dalis jų yra tiesiog įpratę gaudyti su atlaisvintu atgalinės eigos stabdžiu ir net kovodami su stambia žuvimi valo jai atiduoda tiesiog sukdami ritės rankenėlę atgal. Kiti teigia, kad mokėti už naująjį „Stradic” modelį tiek pat kiek už senąjį yra nesąmonė, nes jis turi tiesiog mažiau konstrukcinių elementų, kurie gali būti naudingi.

Tačiau yra meškeriotojų, kurie laikosi visai priešingos nuomonės. Reikia pripažinti, kad šiai žvejų grupei priklausau ir aš. Šie meškeriotojai sveikina „Shimano” žingsnį, nes atbulinės ritės eigos nėra gyvenime panaudoję, o kiekviena papildoma detalė – tai papildoma vieta, kurioje ritė gali sugesti. Kokią įtaką šis „Shimano” sprendimas turės ričių kūrėjams, pamatysime ateityje. Kažin, ar nenutiks taip, kad jau po poros metų atbulinę eigą turės reta ritė?

TAIP PAT SKAITYKITE