Search
Close this search box.

Rekordinio dydžio šamas Sartų ežere pagautas neteisėtai

Socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacijai apie Sartų ežere pagautą rekordinio dydžio šamą, kuris galimai buvo sugautas pažeidžiant mėgėjiškos žvejybos taisykles, Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija nedelsiant ėmėsi priemonių ištirti šią informaciją ir atrasti pažeidėją ilgai netruko, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime. 

„Esame dėkingi žvejams, neabejingiems žuvų ištekliams, kurie netoleruoja daromų pažeidimų ir kreipiasi į mus. Norime informuoti žvejus, kad mes apklausėme šamą sugavusį asmenį ir surinkus informaciją surašėme jam protokolą už neteisėtą žvejybą. Šamas buvo pagautas užkabinamuoju būdu, kabliukui užkibus už jo uodegos dalies, todėl asmuo turėjo paleisti žuvį atgal į vandens telkinį“, – teigia Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė. 

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nurodo, kad draudžiama žvejoti duriamuoju, užkabinamuoju (kai žuvis gaudoma ar sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą) ir smogiamuoju būdais. 

Neteisėtai sugavusiam šamą žvejui pasiūlyta geranoriškai atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 480 eurus. Asmeniui gresia administracinė atsakomybė bauda nuo 120 iki 300 eurų, taip pat paimta valtis, elektrinis variklis su akumuliatoriumi, spiningas ir šamo galva.

„Siekiant surinkti kuo daugiau įrodymų iki bylos nagrinėjimo, prašome žvejų, kurie matė minėto šamo žvejybą Sartų ežere, šių metu gegužės 15 d., suteikti pareigūnams turimą informaciją. Tai gali būti ir video įrašas ar nuotraukos“, – ragina aplinkosaugininkė.

TAIP PAT SKAITYKITE