Search
Close this search box.

Savaitgalį Vilniaus aplinkosaugininkai patikrino beveik 340 žvejų – nustatyta tik 13 pažeidimų

Šis savaitgalis buvo ypač darbingas Vilniaus aplinkosaugininkams – per surengtus reidus Vilniaus mieste ir rajone buvo patikrinti 337 žvejai. Svarbu tai, kad nustatyta tik 13 pažeidimų, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai šeštadienį Vilniaus mieste ir rajone patikrino 15 žvejų. 3 žvejams surašyti įspėjimai už žvejybą be smaigų ant ledo ir be leidimų. 

Vilniaus aplinkos apsaugos inspektoriai tą pačią dieną patikrino 50 žvejų. 3 asmenys žvejojo be leidimų limituotos žvejybos ežere, jiems gresia bauda nuo 90 iki 170 eurų. Taip pat nustatytas vienas lankymosi miške taisyklių pažeidimas, už jį asmeniui skirtas įspėjimas.

Vilniaus mieste Balsio ežere šeštadienį Veiklos organizavimo skyriaus ir Imuniteto tarnybos pareigūnai patikrino apie 85 žvejus. Tik 2 neturėjo leidimų žvejoti, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai. 

Sekmadienį Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai patikrino 187 žvejus. Dviem asmenims skirti įspėjimai už žvejybą be leidimo, dar du asmenys neturėjo leidimo žvejoti limituotos žvejybos ežere, jiems gresia bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Per savaitę – 387 pranešimai

Vasario 8–14 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 387 pranešimus. Iš ne darbo metu gautų 36 pranešimų 21 pasitvirtino.

Antrą vasario savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 9 kartus, apie medžioklės – 14 kartų. Dėl atliekų deginimo kreiptasi – 23 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 10, nuotekų – 11, vandens taršos – 2, neteisėtų kirtimų – 3, vandens apsaugos juostų pažeidimų – 11, oro taršos – 14, kitos taršos – 1, dėl kitų pažeidimų – 7, suteiktos 27 konsultacijos.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi 125 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 121), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 130 kartų (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 110).

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, aplinkosaugininkai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 36 kartus, 21 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 5 kartus (3 pasitvirtino), 4 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (3 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus (2 pasitvirtino), nuotekų – 5 (2 pasitvirtino), vandens taršos – 1 (pasitvirtino), oro taršos – 3 (1 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 3 (2 pasitvirtino), įvykių su laukiniais gyvūnais – 3 (2 pasitvirtino), kitos taršos – 1 (pasitvirtino), vandens apsaugos juostų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), dėl kitų pažeidimų – 4 (2 pasitvirtino).

TAIP PAT SKAITYKITE