Search
Close this search box.

Tarp aptiktų 19 ne mėgėjų žvejybos įrankių – ir kilpos laukiniams gyvūnams gaudyti

tinklai

Praėjusi savaitė Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tęsdami akciją „Lydeka 2022“, tikrino įtartinas sodybas. Iš 5 asmenų buvo paimtas 21 draudžiamas įrankis. 

Vienos sodybos Skuodo rajone ūkinėse patalpose Klaipėdos aplinkosaugininkai rado žeberklą.

Tikrinant sodybą Kretingos rajone, nustatyta, kad asmuo laiko ne tik draudžiamus žvejybos įrankius – statomąjį tinklą, dvi gaudykles, bet ir kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti.

Klaipėdoje, vieno asmens garaže, buvo aptiktas statomasis tinklas.

„Vyras su aplinkosaugos pareigūnais elgėsi itin įžūliai – vartojo necenzūrinius žodžius ir įžeidinėjo, todėl jam bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas už aplinkos apsaugos pareigūnų garbės ir orumo pažeminimą ir gresia bauda iki 300 eurų“, – sako Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Pasak M. Salio, svarbu nepamiršti, kad aplinkosaugininkai, kaip aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, ne tik vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, bet ir turi teisę taikyti pažeidėjams nustatytas teisinio poveikio priemones ir už valstybės pareigūno įžeidimą taikyti baudas.

Tęsiant reidus savaitgalį, Neringoje, saugomoje teritorijoje, nustatytas asmuo, turintis 12 statomųjų tinklų. O per reidą Tauragės rajone sodyboje rasti du tinklai – traukiamasis ir statomasis.

Kiekvienam pažeidėjui už neteisėtai laikomus draudžiamus žvejybos įrankius gresia bauda iki 200 eurų, už kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti – iki 860 eurų. Visi neteisėti įrankiai konfiskuoti.

TAIP PAT SKAITYKITE