Search
Close this search box.

Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl verslininkų elgesio Kuršių mariose

Aplinkos apsaugos departamentas po organizacijos „Lašišos dienoraštis“ paskelbto vaizdo įrašo pradėjo tyrimą dėl verslininkų žvejų elgesių Kuršių mariose.

Kaip penktadienį pranešė Aplinkos ministerija, tyrimas pradėtas ministro Simono Gentvilo pavedimu.

„Versline žvejyba užsiimantys asmenys turėtų nepiktnaudžiauti žvejodami, nežaloti žuvų, gaudyti tik leistino dydžio žuvis ir tik leistinose vietose. Visuomenininkų užfiksuoti verslaujančių žvejų veiksmai iškelia rimtą šios veiklos etinę atsakomybę“, – pranešime teigė ministras.

Ministerijos teigimu, vaizdo įraše matyti, kad motorine valtimi plaukiantys verslininkai žvejai ne tik sugauna galbūt neleistiną laimikį, bet ir pačias žuvis mėto į juos filmuojančius visuomenininkus. 

„Pradedame išsamų tyrimą, kad išsiaiškintume visas incidento aplinkybes, ir tuomet imsimės atitinkamų priemonių“, – sakė departamento laikinasis direktorius Raimondas Sakalauskas.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad nesutarimų tarp žvejų mėgėjų ir versline žvejyba užsiimančių asmenų kildavo ir anksčiau.

Šiuo atveju vaizdo įraše užfiksuotas žvejų elgesys kelia abejonių, ar leistinai naudojami gamtos ištekliai. Kaip nustato Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarka, tikrinant statomuosius tinklus ir ūdas, kitus statomuosius tinklus, gyvybingas draudžiamas žvejoti ir neleistino dydžio žuvis privaloma paleisti atgal į telkinį.

TAIP PAT SKAITYKITE