Search
Close this search box.

Ribojama žvejyba skrituliais, pakeistos lašišų, ungurių ir šlakių žvejybos taisyklės

Ribojama žvejyba skrituliais, pakeistos lašišų, ungurių ir šlakių žvejybos taisyklės

Aplinkos ministras pasirašė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimų projektus. Pakeitimuose numatoma drausti naudoti žvejybai skritulius, išskyrus žvejojant ant ledo, keičiamas draudimo žvejoti lašišas ir šlakius terminas, tikslinami upių ruožai, kuriuose galioja lašišų ir šlakių žvejybos ribojimai, įteisinamas principas, kad visas rudens sezono metu sugautas lašišas ir šlakius bus privalu paleisti, nustatomi ungurių žvejybos ribojimai Kuršių mariose. 

Teisės aktų pakeitimais siekiama gausinti žuvų išteklius, ypač saugoti vertingas plėšriąsias žuvis, nes mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad plėšriųjų žuvų būklė galėtų būti geresnė daugelyje ežerų ir tvenkinių. 

Nuo 2023 m. gegužės 1 d. nebebus galima naudoti plūdrių mėgėjų žvejybos įrankių, kurie nepritvirtinti prie meškerykočio ir kuriais žvejojama naudojant kabliuką. Šis draudimas nebus taikomas žvejojant ant ledo, tačiau vasarą skritulių ir analogiškų žvejybos įrankių, tarp žvejų vadinamų „popkėmis“ vandens telkiniuose nebeliks. Numatoma, kad šis ribojimas prisidės ne tik prie lydekų, bet ir ungurių, sterkų, šamų, o taip pat ir stambesnių karpinių žuvų apsaugos.

Patikslintas lašišų ir šlakių žvejybos draudimo terminas. Šiuo metu lašišų iš šlakių žvejyba draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. Siekiant efektyviau saugoti lašišų bei šlakių išteklius ir suvienodinti žvejybos draudimų datas, lašišų ir šlakių žvejybos draudimas pratęstas iki gruodžio 31 d. Iki šios datos nebus išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, galios draudimas žvejoti lašišų ir šlakių migracijai bei nerštui svarbiausiose upėse ar jų dalyse. Margųjų upėtakių apsaugai svarbiose upėse taip pat draudžiama žvejoti iki gruodžio 31 d. 

Vienas iš priimtų pakeitimų jau artimiausiu metu taps aktualus lašišas ir šlakius gaudantiems žvejams. Iki šiol nuo rugsėjo 1 d. būdavo išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, ir visą rugsėjo mėnesį, turint žvejo mėgėjo kortelę, buvo leidžiama paimti vieną sugautą lašišą arba šlakį. Nors žvejo mėgėjo korteles bus galima įsigyti, kaip ir anksčiau, svarbu atsiminti, kad nuo šių metų, rudens sezono metu (nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.), privaloma paleisti visas sugautas lašišas ir šlakius.

Dėl prastai veikiančio žuvitakio Rokantiškių tvenkinyje, jame įstrigusios lašišos ir šlakiai tampa nesąžiningų žvejų grobiu, todėl patvirtintas draudimas nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. žvejoti Rokantiškių tvenkinyje naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.  

Europos Sąjungos reglamentas, skirtas ungurių apsaugai, įpareigojo valstybes nares numatyti tris mėnesius trunkantį ungurių žvejybos draudimą, kuris turi būti taikomas ir Kuršių mariose. Patvirtinta nuostata, draudžianti žvejoti ungurius Kuršių mariose nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. 

Patikslinti kai kurių upių ruožai, kuriuose galioja žvejybos ribojimai, pavyzdžiui, Vilnios upėje reikalavimas žvejoti natūralios kilmės masalais ir naudojant ne daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką, galios ne iki Rokantiškių užtvankos, kaip buvo anksčiau, bet dar didesnėje upės dalyje – iki Kenos žiočių. Šioje Vilnios dalyje taip pat privaloma paleisti visas sugautas lašišines žuvis. 

Draudimas žvejoti Vilnios upėje nuo žiočių iki Kenos žiočių ir Žeimenos upėje nuo žiočių iki Lakajos žiočių nuo šių metų galios nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Tuo tarpu Musės upė nebėra svarbi lašišinėms žuvims buveinė, todėl atsisakyta draudimo žvejoti aukščiau Bartkuškio užtvankos nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.  Nuo šių metų šis draudimas galios tik nuo Musės žiočių iki Bartkuškio užtvankos.

Su Limituotos žvejybos tvarkos pakeitimais galite susipažinti čia. Su Mėgėjų žvejybos taisyklių pakeitimais galite susipažinti čia.  

TAIP PAT SKAITYKITE