Žvejosapnas.lt Žvejosapnas.lt
  • Naujienos
  • Patarimai
  • Teorija
  • Žūklės įranga
  • Virtuvė
  • Lietuvos žuvys
Žvejosapnas.lt Žvejosapnas.lt
  • Naujienos
  • Patarimai
  • Teorija
  • Žūklės įranga
  • Virtuvė
  • Lietuvos žuvys

Siūloma riboti šviną medžioklės ir žvejybos reikmenyse

Europos Sąjungoje siūlant riboti švino naudojimą lauko šaudmenyse bei žvejybos reikmenyse, Lietuvos medžioklės ir žūklės entuziastai sako, kad tai stipriai paveiks ne tik juos, bet ir susijusius verslus. 

Europos cheminių medžiagų agentūra siūlo uždrausti naudoti šviną tuomet, kai techniniu ir ekonominiu požiūriu galima alternatyva. Taip norima sumažinti riziką žmogaus sveikatai ir aplinkai.

Ribojimas turėtų būti taikomas parduodant švininius ginklo šratus ir kulkas, švininius svarelius ir masalus, naudojant šiuos reikmenis medžioklei, sportiniam šaudymui ir žvejybai.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas sako, kad svarstomi ribojimai nėra išdiskutuoti, be to, jie neproporcingi. Pasak jo, Lietuvoje paukščių sumedžiojama palyginti nedaug.

„Manau, kad Lietuvos medžiotojai labai nedaug tų paukščių medžioja sąlyginai, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis arba trečiosiomis šalimis. Tai aš manau, kad čia tikrai paankstintas reikalas. Bet šiaip, jokio monitoringo, tyrimo nėra padaryta išsamaus“, – BNS sakė J. Talmantas.

„Buvo išsakytos ir mūsų tarptautinės organizacijos FACE (Europos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacijos – BNS) – nuomonė, bet nelabai kas atsižvelgė“, – pridūrė jis.

J. Talmantas teigė, kad medžiotojams ir žvejams pastebimai atsilieptų švino ribojimas ar uždraudimas, nes keičiant šaudmenis alternatyviais, reikia keisti ir šautuvus. O tai būtų sunki našta, pavyzdžiui, pensinio amžiaus entuziastams.

„Nesakau, kad tas švinas yra kaip vitaminai, bet reikia viską žiūrėti logiškai, ekonomiškai. Vis dėlto medžiotojų bendruomenė sukuria daug pridėtinės vertės, pasižiūrėkime: ir šaudmenys, ir ginklai, ir apranga, ir visa kita. Ir produktai žvėrienos. Pažiūrėkime, kiek pridėtinės vertės sukuria kiti, susiję su medžiokle verslai“, – kalbėjo J. Talmantas.

Aplinkos ministerijos teigimu, Europos Sąjungoje kasmet į aplinką išmetama apie 97 tūkst. tonų švino iš minėtų veiklų: 79 proc. iš sportinio šaudymo, 14 proc. iš medžioklės, ir likusioji dalis – iš žvejybos. Tai kelia riziką žmonių sveikatai ir paukščių gerovei.

Europos Sąjungoje viešosios konsultacijos dėl švino ribojimo medžioklės ir žvejybos reikmenyse vyks iki rugsėjo pabaigos.

Siekiant pagerinti pelkių būklę, nuo šio ketvirtadienio įsigaliojo draudimas medžioti paukščius švininiais arba švino junginių turinčiais šratais. Pasak ministerijos, per vandens paukščių medžiokles neretai „pasipila šratų kruša, paliekanti taršos švinu pėdsaką“, o pelkės ir kitos šlapynės itin jautrios taršai.

Kiti įrašai
vėgelių žvejyba
Skaityti

Nuo gruodžio 15 d. įsigalioja draudimas žvejams mėgėjams gaudyti vėgėles

verslinė žvejyba kuršių mariose
Skaityti

Saugant nykstančius žuvų išteklius siūloma riboti verslinę žvejybą Kuršių mariose

žvejyba ant ledo
Skaityti

Žvejyba ant ledo: ką reikia žinoti žvejams?

žvejo diena
Skaityti

Žvejų dieną minint: kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį

Akcija „Lašiša“: Šilutės aplinkosaugininkai per kelias savaites atliko 23 reidus ir nustatė 20 pažeidimų
Skaityti

Akcija „Lašiša“: Šilutės aplinkosaugininkai per kelias savaites atliko 23 reidus ir nustatė 20 pažeidimų

Neršia lašišinės žuvys – nerekomenduojame plaukti nusekusiomis upėmis
Skaityti

Neršia lašišinės žuvys – nerekomenduojame plaukti nusekusiomis upėmis

lašišų žvejyba
Skaityti

Akcija „Lašiša“: per reidą sučiupti du pažeidėjai

Gyventojai ir įmonės Upių, ežerų ir tvenkinių kadastro duomenis galės gauti nemokamai
Skaityti

Gyventojai ir įmonės Upių, ežerų ir tvenkinių kadastro duomenis galės gauti nemokamai

 šlakis
Skaityti

Draudimas žvejoti šlakius ir lašišas jų migracijai svarbiose upėse šiemet įsigalios vėliau

NAUJIENOS

Pašalinus patvanką Dubysos upėje atvertas kelias migruojančioms lašišinėms žuvims

Pašalinus patvanką Dubysos upėje atvertas kelias migruojančioms lašišinėms žuvims

žuvų laikymo tvarka

Priminimas žvejams mėgėjams: pagautas žuvis laikykite atskirai nuo kitų žvejų laimikio

lašiša žvejyba

Prasidėjo akcija „Lašiša 2022“: aplinkosaugininkų dėmesys lašišoms ir šlakiams

Prasideda lašišų ir šlakių žvejybos sezonas

Prasideda lašišų ir šlakių žvejybos sezonas: šiais metais nebebus galima paimti sugautų šių rūšių žuvų

Ribojama žvejyba skrituliais, pakeistos lašišų, ungurių ir šlakių žvejybos taisyklės

Ribojama žvejyba skrituliais, pakeistos lašišų, ungurių ir šlakių žvejybos taisyklės

žvejyba skrituliais

Planuojama drausti skritulius, keičiamos lašišų, šlakių ir ungurių žvejybos taisykles

PATARIMAI

Poledinė karšių žvejyba: kuo, kaip ir kur?

Ar kimba karpiai, kai paviršių jau traukia ledas?

Žvejyba plūdine meškere

žvejyba rudenį. Patarimai

Ką reikia žinoti žvejojant rudenį: žinovo patarimai

Sezono pradžia ir upėtakiai: kokie masalai geriausi?

Kaip pasirinkti tinkamus žvejybos reikmenis?

TEORIJA

Stintos: kaip sugauti agurkais kvepiančią žuvį?

Seliavos – giliųjų ežerų lobis: kaip pagauti šią paslaptingą žuvį?

Feederių viršūnėlių diametrai milimetrais

Žiemos malonumai: kaip pagauti ešerį nuo ledo?

Vėlyvas ruduo – didelių lydekų laikas. Kaip šiuo metu pagauti aštriadantę?

Margasis upėtakis: ką svarbu žinoti prasidedant jo žvejybos sezonui

ŽŪKLĖS ĮRANGA

Vis daugiau žvejų dėmesio sulaukia patogi ir pajudėti verčianti bemasalė avižėlė: ką pravartu žinoti?

Renkamės ritę fyderiui

Kaip išsirinkti dugninę meškerę?

Fyderio pasirinkimas

Naujas „Shimano” sprendimas – klaida ar revoliucija?

Žvejosapnas.lt Žvejosapnas.lt
Projektai: statybajums.lt / manosveikata.lt / kelioniuklubas.lt / automedia.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt /  protobokstai.lt / motinyste.lt

Input your search keywords and press Enter.